Tekst
Video
Spill og lek
Konkurranse
Lydinnspilling
Oppgave
Faglitteratur
Lærerveiledning

Glemt passord?

 

Hvem er vi?

Norden i Skolen.org er utviklet og administrert av Foreningene Nordens Forbund, i tett samarbeid med Nordisk Språkkoordinasjon og de nasjonale Foreningen Norden. Implementering av Nordisk miniordbok er resultat av et samarbeid med språkrådene i Norden. Det er sistnevnet som har utviklet ordboken. 

 

I styringsgruppen for Norden i Skolen.org sitter representanter fra hele Norden med læringsorientert bakgrunn og kompetanse innen nabospråksdidaktikk og e-læring. Det brede nettverket sikrer en undervisningsplattform av høy faglig kvalitet og bred nordisk forankring.

 

Kontakt

Thomas Henriksen, Programsjef, Norden i Skolen
Foreningerne Nordens Forbund
Snaregade 10a, 3.sal
1205 København K
Danmark

0045-26116267
thomas@fnfnorden.org
WWW.FNFNORDEN.ORG

 

Anna FoucardProsjektkoordinatorNorden i Skolen

Foreningerne Nordens Forbund
Snaregade 10a, 3.sal
1205 København K
Danmark

0045-30260370
anfo@fnfnorden.org
WWW.FNFNORDEN.ORG

 

Elina FinneProsjektmedarbeider, Norden i Skolen

Foreningerne Nordens Forbund
Snaregade 10a, 3.sal
1205 København K
Danmark

0045-30260370
elina@fnfnorden.org
WWW.FNFNORDEN.ORG

 

Nikita Englund, Prosjektmedarbeider, Norden i Skolen
Foreningerne Nordens Forbund
Snaregade 10a, 3.sal
1205 København K
Danmark

0045-30260370
nikita@fnfnorden.org
WWW.FNFNORDEN.ORG

 

Julia Zsiga, Prosjektmedarbeider, Norden i Skolen
Foreningerne Nordens Forbund
Snaregade 10a, 3.sal
1205 København K
Danmark

0045-30260370
juzs@fnfnorden.org
WWW.FNFNORDEN.ORG

 

Heidi Lønne Grønseth, skoleansvarlig i Norge

Foreningen Norden Norge
Harbitzalléen 24
0275 Oslo
Norge


0047-22516765
heidi@norden.no
WWW.NORDEN.NO

 

Emelie Dahlström-Ravn, skoleansvarlig i Sverige
Foreningen Norden Sverige
Box 1083
101 39 Stockholm
Sverige

0046-709991600
emelie.dahlstrom-ravn@norden.se
WWW.NORDEN.SE

 

Ingi Samuelsen, Direktør

Foreningen Norden Færøerne

Lützenstrød 4

FO-100 Tórshavn

 

+298 217 999

frnorden@kallnet.fo

www.norden.fo

 

Marika Lindström, sakkunnig skolverksamhet i Finland
Pohjola-Norden
Topeliusgatan 20, 00250 Helsingfors
044 733 5771
marika.lindstrompohjola-norden.fi

 

Hannes Björn Hafsteinsson, skoleansvarlig i Island
Foreningen Norden Island
Óðinsgata 7
101 Reykjavík
Island

 

+354 680 7477
hannes@norden.is
www.norden.is